10. prosince 2018
Poslední utkání v tomto roce, opět bez vítězství
  
Po poměrně snadných porážkách s Havířovem a Ostravou (shodně 3:10) na našich stolech před 14-dny naši ligoví stolní tenisté neudělali radost svým fanouškům ani v tomto víkendu. Faktem, že proti třetímu týmu v tabulce TTC Moravská Slavia Brno, se výhra neočekávala obzvlášť, když se po zranění šetřil náš Tibor Pavlík na utkání o den později s TJ Agrotec Hustopeče, proti kterému jsme doufali, že urveme nějaké body. Proti tomuto soupeři naši začali nadějně, po střídavém úspěchu ve čtyřhrách jsme dobře pokračovali ve dvouhrách, kdy jsme vedli 2:1, 3:2 a po osmi zápasech byl stav nerozhodný (4:4), odtud nám již soupeř již nedovolil získat žádný další bod a dotáhl celkový stav utkání na 4:10. Naši stolní tenisté vánoční svátky tak přečkají na 11. nelichotivém místě. K dalšímu utkání naši stolní tenisté zajíždí v lednu do Kolína a Hradce Králové.
Průběh utkání s Brnem zde a s Hustopečemi zde.


4. prosince 2018
Tohle se přihodí jednou za život!
  
Patnáctiletý stolní tenista je hitem internetu. Tleskal i rozhodčí. Neuvěřitelný míček při utkání amatérské soutěže v Trondheimu. V závěrečných sportovních šotech to vysílala také TV Nova! Odkaz zde.

3. prosince 2018
Vánoční turnaj 2017
  
Odkazem zde, připomínáme atmosféru Vánočního turnaje rodičů s dětmi pořádaného v naší herně v loňském roce, věříme, že tu pohodovou atmosféru se nám podaří zopakovat i letos...

19. listopadu 2018
II. RBTM Nový Jičín ve výsledcích a galerií vítězů
  
V sobotu 17. listopadu 2018 patřila sportovní hala mladým stolním tenistům. Konal se zde II. Regionální bodovací turnaj mládeže, kterého se zúčastnilo 57 hráčů z celého okresu rozdělených do šesti výkonnostních divizí. Pokračování v odkazu zde.

15. listopadu 2018
II. regionální bodovací turnaj mládeže v Novém Jičíně
  
V sobotu 17. listopadu 2018 pořádá v naší herně náš oddíl za finanční podpory MěÚ Nový Jičín, dále pak RSST Nový Jičín a sponzorských organizací II. Regionální bodovací turnaj mládeže pro registrované i neregistrované mladé hráče z okresu Nový Jičín. Zvaní jsou nejen rodičové svých ratolestí, ale také široká veřejnost, která se může blíže seznámit, jak taký turnaj s nejmenším míčkem probíhá. Ceny a občerstvení zajištěno. Propozice turnaje zde.

13. listopadu 2018
Z Františkových Lázní vezeme výhru 
  
V sobotu 10. listopadu 2018 byli naši ligoví stolní tenisté hosty dosud neporaženého lídra prvoligové tabulky týmu TTC Elizza Praha. Proti silnému favoritu utkání se mohlo zdát, že naši stolní tenisté jedou do Prahy si to „nějak odkroutit“, ale skutečnost byla jiná. Úvod utkání překvapivě patřil nám, když jsme získali obě čtyřhry a první dvouhru, domácí po té srovnali na 3:3, ještě jsme odskočili na 3:4, domácí opět vyrovnali a od toho stavu vývoj utkání patřil domácím až na konečných 10:5. Kromě famózně získaným bodům ve čtyřhře, přidal Tibor Pavlík 2 body a Jirka Javůrek 1 bod.
    Naděje k zisku bodu se jevila druhý den v lázeňské městečku v západních Čechách Františkovy Lázně. Tam naši stolní tenisté nezklamali, když navzdory proher v obou čtyřhrách tentokrát „zamakali“ všichni a tím po výhře 10:5 jsme získali 2 prvoligovou výhru. Tibor Pavlík s Jirkou Javůrkem získali shodně 3 body a Michal Kratochvíl s Reném Kowalem 2 body. V tabulce nám zatím patří desáté, nesestupové místo.
Odkaz na utkání z Prahy zde a z Františkových Lázní zde.

6. listopadu 2018
Zhodnocení III. KBTM v Havířově
   V sobotu 3. listopadu 2018 se v Havířově konal III. KBTM , kterého se zúčastnilo 120 mladých hráčů, z toho 100 chlapců a 20 dívek. Hodnocení naší oddílové mládeže se tentokrát ujal jejích trenér Miloš Valošek, který obvykle na akcích zaujímá pozici fotografa, pro tentokrát nechal přístroj doma... Pokračování článku zde.

30. října 2018

Překvapivá remíza s favoritem, první výhra v lize

   V neděli, v den státního svátku - 100 letého výročí vzniku samostatného československého státu naši prvoligoví stolní tenisté získali první sezonní výhru. Ještě o den dříve, ale svedli rovnocennou bitvu s favoritem utkání DTJ Hradec Králové B, když ve 4,5 hodinovém maratónu vybojovali remízu, přičemž nechybělo málo, aby utkání i vyhráli!
   Úvod patřil soupeři, který vyhrál obě čtyřhry a úvodní dvouhru, naši srovnali stav utkání na 3:3, po té následovala přetahovaná až do úplného konce 4:4 - 5:5...8:8 - 9:9! Pro naše hráče zůstal neporažen Tomáš Koldas (střídavě hraje extraligu za TTC Ostrava 2016), rozhodně jsme mu to, ale neulehčili o tom svědčí 3 pětisetové souboje.
    Tahouny pro náš tým se stali Tibor Pavlík a Michal Kratochvíl, kteří získali po třech bodech, Jirka Javůrek měl 50% úspěšnost, přičemž ze čtyř zápasů měl 3 pětisetové. René Kowal uhrál 1 bod, v úvodní dvouhře bojoval s lídrem soupeře Koldasem 2:3, po té se zdálo, že nehraje svůj tenis (únava, zranění?). Odkaz na zápis utkání zde.
   O den později jsme v naší herně přivítali tým KST SK US Steinerová Choceň, kteří jako my v I. lize v nové sezóně ještě nevyhráli. Úvodní čtyřhry skončili smírně, ve dvouhrách se zdálo, že se opět budeme o celkovou výhru či remízu přetahovat. Ale od stavu 6:6 zavelel náš tým k závěrečnému útoku a tím také k potěšení fanoušků k první vítězství v I. lize. Utkání nakonec skončilo 10:7.
   Bodově si Tibor Pavlík udržel výkonnost ze soboty a získal 3body, přes handicap s třísly uhrál 3 body René Kowal. Jirka Javůrek opět 50% a Michal dnes uhrál 1 bod (pro ukončení utkání 1 zápas nehrál). U soupeře podal výborný výkon Vojtěch Štrof, kterého se nám nepodařilo skolit a zatím má úspěšnost 24:2! Odkaz na zápis utkání zde.
  Víkend byl tedy pro naše prvoligové hráče konečně úspěšný, opět se ukázalo jak těžká I. liga je. Málem jsme porazili rezervu extraligového Hradce Králové (druhý v tabulce), ale také jsme dřeli o první výhru s posledním týmem z Chocně.
   Druhý listopadový víkend bude náš tým hosty  TTC Elizza Praha, jedním z adeptů pro postup do extraligy a předposledního SK TTC Františkové lázně. V prvním případě náš tým může snad jen překvapit a v druhém zabojovat o další prvoligovou výhru, která jistě nebude vůbec jednoduchá. Budeme na dálku držet palečky!!!

26. října 2018

Specifika přípravy začínajících stolních tenistů dle názorů vybraných českých trenérů

   K problematice získávání nových mladých stolních tenistů a jejich trénování bylo Magazínem o stolním tenise osloveno několik trenérů ze zkušenostmi s mládeži. Mezi nimi i náš zkušený trenér p. Roman Kratochvíl, který se přípravě mládeže v Novém Jičíně věnuje od založení sportovní haly Loučka v roce 2003. Odkaz ke článku zde.

15. října 2018

Hráči bojovali, závěrečný finiš nedokonán

   V uplynulém víkendu se hrálo pouze jedno prvoligové utkání  ve kterém jsme hostily tým TTC Siko Orlové. Soupeř po 4.kolech se  krčil na poslední příčce tabulky, zejména proto, že všechna utkání hrál pouze o třech hráčích! K nám již orlovští hráči přijeli kompletní, přesto jsme věřili v první výhru  a jak se později  ukázalo Luka Mihailovič, byl platným hráčem svého týmu. 
   Úvod nám vůbec nevyšel, obě čtyřhry jsme prohráli v koncovkách, v následujících dvouhrách to vypadalo, že schytáme vysokou prohru 0:4 - 1:7 - 3:8. Ke cti našich hráčů, že to nepoložili a pokusili se to ještě „urvat“! Za povzbuzování  věrných diváků, naši hráči bojovali a postupně ukusovali náskok soupeře. Velká škoda dobře rozehraného souboje Michala Kratochvíla s Tomkem  Pisarczykem, kde vedl 2:0 a v následujících setech měl i několik mečbolů! Vývoj by pak gradoval, že by jsme šli i do vedení  9:8! V opačném skóre měl ještě šanci uhrát konečnou remízu René Kowal , ale Tomek Pisarczyk byl jednoznačně nad jeho síly. Zápas za přítomnosti asi 20 diváků trval 4,5 hodiny!
   V utkání  dobře zahráli Jirka Javůrek (3 body) jediný porazil Pisarczyka, podobně Tibor Pavlík (3 body) ten zas jediný porazil Mihailoviče. Tolik potřebného štěstíčka chybělo Michalu Kratochvílovi (1 bod), kromě výše uvedenému souboji měl v úvodu ještě jeden dobře rozehraný souboj s Mihailovičem, kde také vedl 2:0 na sety. V následujících hrách rychle o náskok přišel a v rozhodující sadě těsně prohrál. René Kowal (1bod) mohl získat ještě jeden bod s Pavlem Wawroszem, kdy zvrátil nepříznivý vývoj a vrátil se tak do hry, ale koncovka patřila soupeři.
   Prohra 8:10 nás tedy posunula na předposlední příčku a tím neradostné vyhlídky možnosti sestupu zejména pak, že v letošní sezóně sestupují poslední čtyři družstva!
   Naší hráči nehrají špatně, každý z nich má svůj styl, který vyhovuje či nevyhovuje soupeřům a naopak, v I. lize se zaváhaní okamžitě trestá, vyžaduje se jiné tempo. Vždyť I.liga je soutěž nejlepších a je líhním také pro extraligu, ale také hráčů, kteří extraligu příležitostně hrají nebo ji aktivně hráli v minulosti.
Průběh utkání zde
.

1. října 2018

Liberec nepokořen, B a C týmy zahájili sezónu vítězně
   V Liberci se naším prvoligovým hráčům dařilo držet krok do šestého kola, kdy v druhém a pátém kole utkání ještě vedli, po vyrovnání soupeř pomalu, ale jistě dotáhl utkání ve svůj prospěch do konečných 4:10 (body za nás Michal Kratochvíl 2, Jiří Javůrek 1 a zisk bodu ve čtyřhře).
   Naopak skvělý vstup do sezóny zaznamenali hráči v divizi a krajském přeboru II. třídy, na domácích stolech obě svá utkání o víkendu vyhráli. Více viz družstvo B a družstvo C.

30. září 2018

I.liga : Na  EL Niňo Praha B jsme nestačili.

   Z Prahy naši prvoligoví stolní tenisté vezou porážku 1:10 (záznam utkání zde). Čestný bod získal René Kowal. Dnes stolní tenisté hrajou v Liberci  proti místnímu týmu  SKST Warmnis  B (průběh utkání zde).

17. září 2018

Remíza v I. ligové premiéře, druhý den prohra

   V sobotu 15. září 2018 v naší herně proběhla I. ligová premiéra, kde náš tým uvítal hráče z klubu ST Euromaster Kolín, rovněž nováčka v této soutěži. Soupeř přijel s posilou Jaromírem Zlámalem (loni  hrál za AC Sparta Praha při úspěšnosti 71:13 ), jak se ukázalo, byl platnou posilou i v tomto zápase.
   Asi 20 diváků se nenechalo zlákat slunečným počasím a přišli povzbudit své hráče, byli takto svědky 4,5 hodinového maratonu.
   Díky výhrám v obou čtyřhrách jsme se ujali v úvodu dvoubodového vedení, následujících 5 proher ve dvouhrách soupeř odskočil na 2:5, konečně jsme začali vyhrávat ve dvouhrách také a srovnali na 6:6. Utkání pokračovalo v oboustranném přelévání skóre, přičemž na konci bylo utkání pro nás příznivé, když jsme vedli 9:8, osud zápasu byl tedy v rukou Jirky Javůrka, v pětisetové bitvě Jakubem Borůvkou, kdy v závěru utkání měl dva mečboly, soupeři se podařilo srovnat a dotáhnout utkání do vítězného konce. Tím utkání skončilo shodně 9:9.
   Jirka Javůrek si premiéru za náš tým takto určitě nepředstavoval, když vyšel v tomto zápase naprázdno, naopak svůj den měl René Kowal, když získal 3 body (jediný porazil Zlámala a výborně hrajícího Františka Čamrého), Tibor Pavlík a Michal Kratochvíl získali pro náš tým shodně 2 body (nad jejich síly Zlámal a Čamr). Záznam zápasu zde.
   O den později jsme uvítali tým TJ Sokol PP Hradec Králové 2 IMEDA, utkání začalo, že každý tým získal po čtyřhře, ve dvouhrách jsme podobně jako v sobotu také prohrávali 2:5 a 4:6, ale hráči z Hradce Králové nám nedovolili vyrovnat a zápas skončil 6:10.
   Jirka Javůrek pro náš tým získal první dva body, naopak se nedařilo "hráči předchozího dne" Renému Kowalovi, který vyšel s prázdnou. Michal Kratochvíl získal 2 body a Tibor Pavlík 1 bod (v závěru ještě vyhrál utkání, který se pro předchozí prohru Reného Kowala do utkání nezapočítával).
   Průběh utkání zde.


2. července 2018

Reakce na sportovní den pořádaný naším oddílem

   Pochvalné reakce základních škol Jubilejní a Dlouhé na sportovní dny, který pořádal náš oddíl. Jsme rádi, že se akce líbila a snad se někteří z žáků vzpomene nás navštívit na začátku školního roku.
Odkaz na školní webové stránky ZŠ Jubilejní a ZŠ Dlouhá.

24. června 2018

Sportovní den stolního tenisu v obrazech

   Jak taková akce pořádaná naším oddílem pro mládež vypadá, se můžete podívat na bohatou škálu fotografiích, pořízenou Milošem Valoškem zde.
  
23. června 2018

Sportovní den stolního tenisu

   Ve dnech 19.-21.června 2018 jsme  v naší hale uspořádali Sportovní den stolního tenisu, abychom dětem představili jak samotný sport tak i činnost a zázemí našeho oddílu stolního tenisu TJ Nový Jičín. Pokračování článku zde.

23. května 2018

Naši stolní tenisté u radních města Nového Jičína

   V minulém týdnu se uskutečnilo v novojičínské radnici přátelské posezení s novojičínskými radními, včetně se starostou  PhDr. Jaroslavem Dvořákem. Této akce se zúčastnili stolní tenisté A družstva a  zástupce vedení oddílu. Starosta města poděkoval hráčům za skvělý výsledek - postup do první ligy, tím reprezentaci města Nového Jičína ve stolním tenise. Naši stolní tenisté radním vylíčili několik historek z průběhu sezóny, ale také nastínili vizi pro příští sezónu... Odkaz na několik fotografii zde.

6. května 2018
Výroční schůze oddílu stolního tenisu
    Jako obvykle, na konci sezóny pořádá oddílový výkonný výbor výroční členskou schůzi, která se koná ve středu 23. května 2018 v 17 hod. ve sportovní hale Loučka. Pozvánka ke stáhnutí zde.

24. dubna 2018
Mediální ohlasy k postupu našich stolních tenistů
    Historický úspěch novojičínského stolního tenisu - postup do první ligy zaznamenala také tisková a televizní média. Do novin Novojičínského deníku můžete vstoupit zde a do moravské regionální televize Polar zde. Mimoto se připravuje Novojičínský zpravodaj, který dostane do schránky snad každý obyvatel Nového Jičína, ve kterém bude rovněž náš příspěvek.

16. dubna 2018
První liga - historický úspěch novojičínského stolního tenisu
    Včera byl týmem "áčka" dosažen nový úspěch novojičínského stolního tenisu "postup do první ligy!" Opět za přítomnosti zaplněné naší haly diváků, kteří byli svědky vítězného zakončení utkání play-off našich hráčů s havířovským týmem, který skončil na utkání 2:1 (8:9, 9:3, 9:3). Jsme také rádi, že hráče přišel také podpořit starosta města Nového Jičína Jaroslav Dvořák a věříme, že se mu utkání líbilo.
    První liga, s nadsázkou ji můžeme nazvat "béčkovou extraligou" je společnost hráčů mnohdy s extraligovou minulostí, působící hráčů střídavě v extralize, ale také mladých nadějích, kteří na svoji příležitost v nejvyšší soutěži v ČR teprve čekají. Výjimkou nejsou ani hráči ze zahraničí.
    Příznivci nejmenšího míčku v našem městě a širokém okolí se tedy mají nač těšit na nadcházející sezónu.
       
15. dubna 2018
V Novém Jičíně se bude hrát I.liga!
   Dnešní výhrou našich druholigových stolních tenistů 9:3 nad SKST Havířovem C se stává stolní tenisový oddíl TJ Nový Jičín pro příští sezónu jeden z prvoligových týmů! Hráčům, ale také fanouškům děkujeme! Průběh utkání zde. Více v článku zde zítra.

11. dubna 2018
"Stolní tenisté Nového Jičína si v boji o 1. ligu vynutili třetí duel"
   je nadpis v novinách Novojičínský deník, ve kterém se píše o obou střetnutích našeho týmu s Havířovem. Článek je doplněn fotografiemi novinářem Dalibora Toboly z Deníku. Vstup ke článku zde.

8. dubna 2018
II. liga play-off: Z Havířova vezeme výhru!
  
Naším hráčům se v Havířově podařilo vrátit porážku z domácího prostředí, výhrou 9:3 vracíme sérii play-off domů, které se bude konat v neděli 15. dubna v 15 hodin ve sportovní hale Nový Jičín - Loučka. Gratulujeme! Průběh utkání zde.

8.dubna 2018
II. liga play-off: Těsná prohra na domácích stolech
  
Historicky početní diváci, kterých bylo 70-80, byli svědky tři a půlhodinové bitvy, který skončil nejtěsnějším rozdílem. Tým SKST Baník Havířov přijel v silném složení s Janem Goreckim (letošní sezónu hrál převážně I.ligu a Radimem Bakem (nejúspěšnějším hráčem II. ligy pro tuto sezónu), oba tito hráči, kteří také okusili extraligu se stali tahouny svého družstva. Za nás nastoupili hráči, kteří stabilně ve stejném složení hráli spolu po celou sezónu - hrající "kapitán" Tomáš Kratochvíl, jeho bratr Michal, Tibor Pavlík, René Kowal a Mirek Janča. Utkání mělo atmosféru mohutného povzbuzování diváků zejména našich hráčů, ve kterém jsme se o vedení se soupeřem přetahovali po celou dobu. Nepříznivý průběh 5:7 jsme zvrátili na 8:7 a zdálo se utkání dotáhneme do vítězného konce. První šanci měl René Kowal, který nad Vojtěchem Mynářem ještě vedl 2:1 na sety, závěr ale patřil jeho soupeři, proti němuž nenalezl účinnou taktiku. Vše se pak soustředilo na závěrečný, rozhodující zápas mezi našim Mirkem Jančou a Alešem Rusnákem. Nepříznivý vstup zvrátil ve svůj prospěch 2:1 na sety a první naděje byla ve čtvrtém setu, který ale prohrál těsně 9:11. Pátý, rozhodující game byl ve znamení mohutného povzbuzování obou hráčů a nervozity, ve kterém Mirek táhl za krátkou nitku - soupeř balónkem po balónku se posouval ve vedení a Mirek stejně tak jej dotahoval, bohužel se mu nepodařilo vyrovnat a dotáhnout celé utkání v náš prospěch, když závěrečný set skončil 8:11, tím 8:9 celkově pro havířovské hráče. Z našich byl nejúspěšnější Tibor Pavlík, který vybojoval 3 body, za ním Michal Kratochvíl se 2 body a po jednom bodu René Kowal a Mirek Janča, jak a proti komu byli úspěšní naleznete zde.
   Dnes 8. dubna v 16 hodin se hraje odveta na havířovských stolech, povede se naším hráčům přivézt sérii domů?

26. března 2018
II. liga: V konečné tabulce jsme skončili první, chystáme se na play off
  
Dvěma výhrami se shodným výsledkem (10:1) v sobotu proti TJ Ostrava KST C (průběh utkání zde)a v neděli proti SKST Baník Havířov C (průběh utkání zde) jsme dovršili prvním místem v konečné tabulce. Právě s posledním výše jmenovaným soupeřem budeme hrát play off o vytoužený postup do I. ligy. Podaří se nám to na rozdíl loňska letos?

26. března 2018
Krajské přebory mládeže MSST 2017-2018
  
Moravskoslezský svaz stolního tenisu vypisuje krajské přebory mládeže MSST 2017-2018. Jedná se o turnaje od nejmladšího žactva až po dorost, na které svaz vypsal propozice zde.

26. března 2018
Fotogalerie z OBTM v Příboře
  
  Obrazem se vracíme k okresní bodovačce konané v Příboře. Atmosféru na turnaji pro Vás přiblížil Miloš Valošek, který byl turnaje také přítomen. Ke galerii vstup zde.

19. března 2018
Okresní přebory mládeže pro rok 2018 ve Fulneku
  
   V sobotu 17. března 2018 se ve Fulneku pořádal okresní přebor mládeže pro rok 2018 s účastí naší nejpočetnější skupiny (14 mládežníků z našeho oddílu), z celkem 11 oddílů evidovaných v našem okrese.
   Bojovalo se ve všech věkových kategoriích včetně dívek o přímou účast na krajské přebory jednotlivců mládeže...pokračování článku zde.

11. března 2018
Máme jisté play-off o první ligu
  
V sobotu 10.března 2018 jsme na domácích stolech odehráli oba II. ligové zápasy v jeden den. V ranních hodinách jsme předehrávali nedělní utkání s TTC Moravská Slavia Brno B, kteří přijeli ve třech hráčích, nám tak usnadnili průběh utkání, které skončilo 10:0 (zápis utkání zde). Odpoledne jsme přivítali poslední tým tabulky MK Řeznovice TT Armex Moravský Krumlov. Tým, který v minulé sezóně patřil mezi adepty na play-off o první ligu, jsme porazili 10:2 (zápis utkání zde).
    Naši stolní tenisté si tak zahrají play-off o první ligu, předtím ještě proběhne poslední dvoukolo ve kterém se představí v Ostravě a poslední utkání základní části odehraje v Havířově, se soupeřem s kterým se střetneme o 1. místo II. ligové tabulky, tím výhodu rozhodujícího případného třetího utkání v domácím prostředí v soubojích o první ligu v play-outu.
   
4. března 2018
Výborný výkon Michala Kratochvíla na MČR
  
V pražské sportovní hale Oáze se ve dnech 2.-4.3.2018 konal turnaj nejlepších stolních tenistů v české republice. Na vrcholový turnaj mistra ČR mužů a žen se nominoval i náš oddílový hráč Michal Kratochvíl, který si na něm vedl nadmíru dobře. Vyhrál svoji skupinu, vyhrál utkání o postup mezi 48 hráčů. V hlavní soutěži se dostal mezi 32 hráčů, podlehl až o postup mezi posledních 16 s loňským vicemistrem republiky Plačkem, který nyní hraje soutěž v SRN. Zahrál nad své možnosti a škoda, že za stavu 1:2 pro Plačka, nevyužil dobře se vyvíjející další dva sety, kde se štěstíčko přiklonilo na stranu soupeře. Pro Michala to byl, ale vydařený turnaj, vždyť porazil hráče, kteří hrají první ligu a zanechal obdiv nejen u veřejnosti, ale také u trenérů z jiných oddílů. Gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci novojičínského stolního tenisu.
Odkaz na výsledky z turnaje zde.

4. března 2018
Blíží se regionální přebor mládeže pro rok 2018
  
Dne 17. března 2018 se bude konat ve Fulneku regionální přebor mládeže pro rok 2018 s možností si vybojovat účast na krajských přeborech jednotlivců mládeže.
   Žádáme rodiče, aby si tento termín zablokovali, byla by škoda se těchto závěrečných bojů nezúčastnit po celoroční práci. Propozice k dispozici zde.

25. února 2018
II. liga: Míříme do play-off
  
Naši druholigoví stolní tenisté pokračují výbornými výkony a míří do play-of o první ligu. Tento víkend jsme hráli v domácím prostředí, kde jsme v sobotu porazili čtvrtý tým druholigové tabulky KST Jeseník 10:3 (utkání zde). V neděli jsme uvítali hráče z Hradce Králové, které jsme porazili hladce 10:1 (utkání zde). Do konce soutěže zbývají dvě dvoukola, v nejbližším se naši stolní tenisté představí opět doma, kde za dva týdny uvítáme týmy MK Řeznovice a Slavii Brno B.

6. února 2018
Turnaj neregistrovaných hráčů o Pohár starosty města Nového Jičína
  
Oproti minulým dvou ročníků, kdy jsme turnaj pořádali v nedělních dnech, byl ten letošní v sobotní den 3. února 2018. Jistě lépe vyhovující pro všechny hráče.... pokračování článku zde.

28. ledna 2018
Vezeme výhry z Kopřivnice a Orlové
   Naši
druholigoví stolní tenisté v Kopřivnici zvládli okresní derby výhrou 10:3 (průběh utkání zde), podobně úspěšní byli také v Orlové, kde vyhráli 10:2 (průběh utkání zde). Příští dvojutkání bude za 14 dnů v naší herně, kde budou našimi hosty hráči z Jeseníku a Hradce Králové. 

23. ledna 2018
Úspěch žákyně Magdalény Ščibrániové na jiných webových stránkách
  
Zatím, dosud životním úspěchem v Liberci, naší oddílové žačky Magdy Ščibrániové se zmiňují i na jiných webových stránkách:
S velmi krásnou akční fotografii naší Magdy a článkem o turnaji v Liberci zde.
V Magazíně o stolním tenisu ve článku zde.


14.ledna 2018
Těžký novoroční rozjezd našich II. ligových stolních tenistů
    V sobotu 13.ledna 2018 jsme v domácím prostředí jen pomalu přehrávali předposlední tým KST Blansko, který se dvakrát dostal do vedení utkání (1:3 a 3:5), po té naši hráči hostům již nedovolili ani zápas a cekově vyhráli 10:5 (průběh utkání zde). V neděli se proti nám postavil přední tým druhé ligy SKST Mart Hodonín - Stavoimpex B, u kterého se naši hráči 3/4 utkání snažili zvrátit pro nás nepříznivý stav. Po témeř 4,5 hodinové bitvě nakonec utkání skončilo smírně (průběh utkání zde).

10.ledna 2018
Pravidelné tréninky se vyplácejí, historický úspěch naší nejmladší žákyně
   Magda Ščibrániová se ve dnech 6.-7. ledna 2018 zúčastnila Velké ceny Liberce, bodovacího turnaje ČR, kde v kategorii nejmladších žákyň dosáhla nejvyššího úspěchů. Poprvé na turnaji celostátního měřítku získala 1. místo ve dvouhrách a společně s Karolínou Jaroňovou (TTC Brandýs nad Labem) ve čtyřhře nenašli přemožitelky. Gratulujeme!! Odkaz na výsledky zde.

12. prosince 2017
Naše Magda na tréninkovém kempu HBO v Ostravě
   Ve dnech 8. – 10. prosince 2017 se v Ostravě v prostorách hal TTC Ostrava 2016 a TJ Ostrava uskutečnil další tréninkový kemp projektu Hledáme budoucí olympioniky. Akce se také zúčastnila naše Magda Ščíbrániová, více o akci zde.

10. prosince 2017
Zlínu jsme nedali šanci
   Poslední druholigový zápas v letošním roce, který se konal v sobotu 9. prosince v naší herně naši hráči  zvládli jednoznačně, když porazili tým KST Zlína 10:1 (průběh utkání zde). Celkově tak nám patří druhá příčka v tabulce. Další utkání se bude hrát 13. a 14. ledna 2018, opět v naší herně.


27. listopadu 2017
Nový úspěch Magdalény Ščibrániové na celostátní bodovačce
   Nejmladší žákyně z našeho oddílu Magdaléna Ščibrániová se zúčastnila další ze série bodovaček ČR, tentokrát v Blansku, kde byla opět úspěšná. Získala druhé místo v jednotlivkyň a ve čtyřhře se stálou partnerkou Karolínou Jaroňovou (TTC Brandýs nad Labem) se staly celkovými vítězi. Gratulujeme!
Výsledky z turnaje zde.

27. listopadu 2017
II. ligová fotogalerie s KST Ostravou a SKST Baníkem Havířovem
   Obrazovou dokumentací připomínáme II. ligovou atmosféru v naší herně z uplynulého víkendu..
... s KST Ostravou zde a s SKST Baníkem Havířovem zde.

26. listopadu 2017
Remíza druholigových hráčů s Havířovem
   Dnes se v naši herně představil dosud neporažen a vedoucí celek II. ligy SKST Baník Havířov C. Přestože jsme věděli, že přijel kvalitní celek, chtěli jsme se pokusit o narušení jeho neporazitelnosti.
   Úvod, ale patřil soupeřům, když naši hráči nevyužili domácí prostředí k zisku bodů ve čtyřhrách, soupeři působili sehraněji a zaslouženě získali oba body. Výbornými výkony ve dvouhrách se pak našim hráčům podařilo nepříznivý stav srovnat a poměrně celé utkání udržovali mírný náskok. Závěr, ale patřil havířovským hráčům, kterým se podařilo srovnat stav utkání a jít opět do vedení. Za mohutného povzbuzování obou táborů se podařilo našemu Renému Kowalovi  po velkém boji srovnat celkový stav utkání na konečných 9:9 (průběh utkání zde).
   Diváci viděli po celou dobu napínavé, téměř čtyřhodinové utkání s různými zvraty, ale také pohledné výměny obou stran i s tolik potřebným štěstím v podobě „prasátek“, což přidalo na nervozitě celého utkání.
   SKST Baník Havířov C, tak zůstává ve vedení o bod před námi v tabulce. Za 13 dní tj. v sobotu  9. prosince vstoupí II. liga do druhé poloviny, kde v naší herně uvítáme KST Zlín. Bude to poslední utkání v tomto roce, po té se ponoříme do vánoční atmosféry se slavnostním ukončením starého a vstupem do  nového roku…

25. listopadu 2017
V předehrávaném utkání porážíme Ostravu
   V předposledním utkání poloviny II. ligové soutěže jsme na našich stolech uvítali tým KST Ostravu C. Jeden z předních týmů v našem kraji přes náš úvodní velmi dobrý vstup, kdy jsme zakrátko vedli již 5:1 nás ještě dokázal potrápit a utkání zdramatizovat na 6:5. V závěru se naštěstí naši hráči semkli a dotáhli utkání do vítězného konce 10:6 (průběh utkání zde).
   Zítra v naší herně uvítáme dosud bez ztráty hrající  SKST Baník Havířov C, se kterým se utkáme o vedení druholigové tabulky. Proto přiďte povzbudit naše hráče, utkání začíná v 10 hodin.

                                 Těšíme se na Vás!

20. listopadu 2017
Výsledky z "Perníkového turnaje" RBTM v Novém Jičíně
   V sobotu 18. listopadu 2017 náš oddíl pořádal II. regionální bodovačku "Perníkový turnaj" pro mládež. Zúčastnilo se ho celkem 68 hráčů (54 chlapců a 14 dívek). Hrálo se ve čtyřech výkonnostních divizích. Turnaj byl velmi úspěšný pro náš oddíl, když v nejvýkonnější v "A" divizi vyhrál Martin Vincek a třetí byl Michal Zich, "B" divizi vyhrál Ondřej Hrdina a v "C" divizi získal stříbrnou příčku Kamil Kedroň. Blahopřejeme! Níže uvádíme průběh jednotlivých divizích...

                                      Divize A   Divize B   Divize C   Divize D


13. listopadu 2017
Druholigové první zaváhání

   Z Moravského Krumlova - Řeznovic vezeme výhru 10:6 nad týmem, který ještě loni v druhé lize hrál o postup do play-off. Po přestupu Romana Chrásta do Brna je tento tým oslaben a krčí se nyní na poslední příčce tabulky (průběh utkání zde). Jak kvalitní je tento hráč, naše dosud bez ztráty hrající družstvo poznalo o den později, když nikdo z našich hráčů jej nedokázal porazit a významně příspěl k remíze (průběh utkání zde). V Brně jsme tedy ztratili první bod a přenechali druholigové vedení Baníku Havířovu C, který je dosud bez ztráty. 

30. října 2017
Výhry druholigových stolních tenistů v Jeseníku a v Hradci Králové

   Druholigový tým po Českém poháru úspěšně pokračuje v II. ligové soutěži. V sobotu v Jeseníku vyhrál nad místním týmem 10:5 (utkání zde) a v neděli přivezl další body vítězstvím v Hradci Králové 10:3 (utkání zde). Bez porážky takto vedeme II. ligovou tabulku. V následujícím dvoukole budou naši hrát opět venku (v Moravském Krumlově a v Brně). Doma se představí 25.-26. 11.2017, kde uvítá KST Ostravu C a o den později Baník Havířov C. 

25. října 2017
Fotogalerie utkání Českého poháru se Spartou Praha

   Obrazem Vám přibližujeme atmosféru mistrovského zápasu Českého poháru se Spartou Praha z naší haly. Odkaz zde.

24. října 2017
Naše mládež na I. RBTM ve Studénce

   V sobotu 21. října 2017 se ve Studénce konal I. Regionální bodovací turnaj mládeže, kterého se zúčastnilo 57 hráčů a to chybělo několik mladých sportovců, kteří byli na celostátním turnaji v Havířově a v Ostravě. Jako obvykle, turnaje se zúčastnila i naše mládež. Odkaz na pokračování zde,

23. října 2017
Úspěšná Magda Ščibrániová na VC Havířova bodovacího turnaje ČR

  O víkendu se v Havířově konal turnaj Velké ceny Havířova mladšího a nejmlašího žactva, jedním z bodovacích turnajů ČR. V kategorii nejmladšího žactva byla úspěšná dívenka z našeho oddílu Magda Ščibránová, která byla v jednotlivcích na druhém místě celkově a spolu s Karolínou Jaroňovou (TTC Brandys nad Labem) vyhráli čtyřhru. Gratulujeme! Výsledky z turnaje zde.

22. října 2017
Spartu se nám v Českém poháru nepodařilo pokořit

   Do Nového Jičína přijel tým Sparty Praha v nejsilnějším složení v čele s Jaromírem Zlámalem, úspěšného hráče se zkušenostmi z extraligy. Přesto jsme věřili, že bychom hráče z Prahy mohli porazit. Naši hráči Michal Kratochvíl, René Kowal a Ctibor Pavlík již zkušenosti z I. ligy mají, zejména Pavlík ji v minulé sezóně úspěšně absolvoval, ještě v dresu Orlové (53 výher, 13 proher). Pokračování článku zde.

21. října 2017
Dnes to vypukne!

   Před dnešním zápasem se Spartou Praha si přečtěte článek o našem týmu, který vydal Novojičínský deník a odpoledne přijďte povzbudit. Článek zde.

19. října 2017
Blíží se atraktivní utkání s AC Sparta Prahou v Českém poháru

   Již tuto sobotu (21.10.2017) v 15 hod. v naší herně hrajeme o postup do VI. kola s AC Spartou Praha. Očekáváme zajímavé utkání, kdy naší stolní tenisté se pokusí poprat do dalšího kola, k tomu ale budou také potřebovat prostředí a správnou atmosféru, kterou dokáží jen fanoušci. Proto, příjďte nejen povzbudit, ale také se užít kvalitního stolního tenisu. Přidejte zápasu potřebnou přidanou hodnotu! Těšíme se na Vás!

15. října 2017
Porážíme Kopřivnici i oslabenou Orlovou

   První domácí utkání nám los určil derby s Tatrou Kopřivnicí, kterou naši hráči zvládli zdatně, soupeři jsme "připravili" první porážku a to 10:2 (průběh utkání zde). V neděli nám to soupeř z Orlové velmi ulehčil, přijeli ve třech, k tomu i ten třetí hráč byl hráčsky handicapován (zranění, nemoc?), vyprovodili jsme je 10:0 (průběh utkání zde) a ujímáme se vedení v tabulce II. ligy.

12. října 2017
Minipálka a I. KBTM ve Frenštátě obrazem Miloše Valoška

   Objektivem Miloše Valoška vám představujeme atmosféru na turnaji "Minipálky" v Ostravě zde a na frenštátské krajské bodovačce zde.

9. října 2017
2. KBTM  2017/2018 Petrovice u Karviné
   V sobotu 7. října 2017 se konal v Petrovicích u Karviné II. krajský bodovací turnaj mládeže, kterého se zúčastnilo 107 hráčů (90 chlapců a 17 dívek). Z toho bylo 6 chlapců a 1 dívenka z našeho oddílu.
Jak si na turnaji vedli lze nahlédnout do výsledků zde.

8. října 2017
Postup v Českém poháru bez boje
   Družstvo A účinkující v Českém poháru postoupilo do dalšího kola, když třetiligový soupeř Sokol Brno zápas zkontumoval pro náš prospěch...

2. října 2017
Ligové družstvo navazuje na výhru z úvodu a vezou další body
   Úspěšný druholigový vstup prožívají naši stolní tenisté, kteří z jižní Moravy vezou nové výhry. Tým ve složení Pavlík Tibor, Kowal René, Michal a Tomáš Kratochvílovi nejprve vyhráli v Blansku 10:3 (průběh zápasu zde) a o den později také v Hodoníně 10:5 (průběh zde). V následujících utkání se naši stolní tenisté již představí na našich stolech a to v derby s Tatrou Kopřivnicí (14.10.2017) a o den později se utká s týmem ze severní části našeho kraje TTC Siko Orlová B.
   
25. září 2017
Úspěšné III. kolo Českého poháru
   Z Ondratic (pod Prostějovem) naše družstvo A veze jednoznačnou výhru nad divizním soupeřem v olomouckém kraji. Náš tým ve složení Michal Kratochvíl, Miroslav Janča a Tibor Pavlík - naše nová posila poprvé v našem dresu, vyhrál 10:0. Průběh utkání zde. IV. kolo je na pořadu 7. října 2017.