22. dubna 2019
Michal Kratochvíl, nejúspěšnějším českým reprezentantem na ME DEAF
  Obrovský úspěch Michala Kratochvíla, na ME DEAF v Bulharsku ve dnech 12-18. dubna se umístil na 5.-8.místě celkového pořadí. Vypadl až s vítězem o postup mezi 4 nejlepší hráče s Thomasem Kheinathem 2:4, který je mistrem Evropy a vicemistrem Deaflympiády.
Článek o Michalovi také v magazínu o stolním tenisu zde.
Článek o ME DEAF, je tam i pavouk kategorie mužů, ve kterém Michal hrál - zde.

14. dubna 2019
Fotogalerie posledních zápasů sezóny družstev A a B
 
Přibližujeme atmosféru posledních úspěšných zápasů na domácích stolech v sezóně 2018-2019 družstva A, která vybojovala právo hrát I. ligu i v příští sezóně, ale také družstva B postupujicího do III. ligy.
Utkání družstva A s týmem TJ Agrotec Hustopeče zde
Utkání družstva B s týmem TJ TŽ Třinec zde


8. dubna 2019
Prohra s Brnem, Hustopečím jsme vrátili porážku
  
  V sobotu jsme prohráli s do extraligy postupujícím týmem TTC Moravská Slavia Brno 4:10 (druhý tým s právem účasti play off  TJ Ostrava KST B, totiž vzdal bez boje).
   Pozornost byla upřena na nedělní utkání zda-li se již našemu zachráněnému družstvu podaří vrátit porážku z první půle základní části I. ligy týmu TJ Agrotec Hustopeče.
    Pro tentokrát naší hráči po bojích získali ve svůj prospěch obě čtyřhry i obě úvodní dvouhry a dostali se tím do vedení 4:0, hosté se ale nechtěli vzdát a snížili na stav 4:2, utkání pokračovalo zápasem Jirka Javůrek - Antonín Schwarzer  ve kterém došlo k příjemnému překvapení ve kterém náš hráč porazil předního I.ligového hráče 3:0. Vůbec, dnes měl Jirka svůj den a byl 100%-tní, když získal 3 body/ bez porážky, pomohl tak svému kolegovi Martinu Hanákovi, který byl také 100%-tní. Michalovi Kratochvílovi a Renému Kowalovi se již dařilo méně, přesto ale získali každý po důležitém 1 bodě.
  I s pomocí fanoušků, kteří hnali naše hráče, utkání  tak bylo dotaženo  do vítězného konce - stavu 10:4. Nejenže jsme tak týmu z jižní Moravy vrátili porážku, ale také nad ním získali historicky první vítězství .
    Vítězství v posledním utkání sezóny naše prvoligové stolní tenisty posunulo na konečné 9.místo znamenající právo hrát I. ligu v příští sezóně. Gratulujeme!

Odkaz na průběh utkání s TTC Moravská Slavia Brno zde.
Odkaz na průběh utkání s TJ Agrotec Hustopeče zde.

29. března 2019
Starobělská minipálka pro nejmladší žactvo
 
V sobotu 23. března 2019 se konal v Ostravě 4.turnaj Starobělské minipálky pro nejmladší žactvo. Turnaje se zúčastnilo 15 kluků a 8 děvčat, z našeho klubu se probojovala na 1. místo Natálka Knopová, na 3. místě Terezka Lišková a  z kluků nezůstal pozadu Šimon Hrdina, který byl na 2. místě. Jako nováček z našeho týmu si zkusil zasoupeřit Robin Fojtík, který skončil na pěkném 10.místě. Gratulujeme!

26. března 2019
Skvělé! Tým B postoupil do III. ligy! 
  
Osud tomu chtěl, aby se o postupujícím do třetí ligy rozhodovalo v posledním kole sezóny a to mezi našim béčkem a TJ TŽ Třinec. Den předtím ještě hráči na domácích stolech porazili tým SKST Baníku Havířov D 10:4, byť soupeř přijel ve třech. Rozhodnutí o vítězi moravskoslezské divize, tím postupu do III.ligy  se tedy  mělo rozhodnout  v závěrečném utkání a to na domácích stolech.
   Do Nového Jičína přijel tým, který měl stejně jako my ambice postupu.  Třinečtí hráči, kteří nastoupili, měli z již minulosti zkušenosti v působení v třetiligové soutěži, takže nepřijel žádný outsider.
   Do utkání jsme vstoupili dobře, když jsme získali obě čtyřhry, Tomáš Rajnoch sice úvodní dvouhru s Martynkem prohrál poměrně lehce, ovšem v následujících dvou dvouhrách byl již úspěšný, přestože je získal po pětisetových soubojích. Martin Vincek se v tomto zápase ukázal jako velký bojovník, i když získal jen jeden bod, na dosah měl i druhý bod, ale utkání těsně prohrál po krásné pětisetové bitvě s Martynkem. Utkání mělo náboj plné zvratu, ukázkové bojovnosti, osobního hecování  a padání po ztracených míčích našeho hráče. Tomáš Kratochvíl jako hráč se zkušenostmi z II. ligy byl oporou našeho mužstva po celé sezóně v tomto zápase získal 2 body a jeden ztratil se Szwarcem. Tento bod byl ale poslední, který jsme našemu soupeři povolili, byť jsme nadále museli krůček po krůčku bojovat do úspěšného konce. Oporou byl pro náš tým také René Kowal, který nastoupil v šestich utkání a to bez jediné porážky (18 výher), hráč který je součásti našeho prvoligového týmu. Posílení našeho áčka Martinem Hanákem způsobilo, že René se ze základní čtverky posunul na pozici pátého hráče, tím dle regulí mohl nastoupit v nižších soutěžích.
  Náš tým tedy dosáhl vítězství poměrem 10:3 a mohl po zásluze bouchat šampaňským! Gratulujeme !

Odkaz na průběh utkání s SKST Baníkem Havířov D zde.
Odkaz na průběh utkání s TJ TŽ Třincem zde.


26. března 2019
Stolní tenisté zachránili I. ligu!
   V předposledním dvoukole se naši prvoligoví stolní tenisté stali hosty severních moravskoslezských týmů pohybujících se na špičce tabulky.
   V sobotu se po velmi dobrém výkonu na havířovských stolech podařilo zdolat béčkový tým 10:5, tento výsledek tak znamená, že se naším hráčům podařilo definitivně zachránit prvoligovou příslušnost i pro příští sezónu.
   V neděli se proti ostravskému KST B od stavu 3:3 dokonce dařilo průběžně vést až do stavu 8:7, závěr ale patřil domácím, kteří upravili skóre utkání na konečných 8:10.
    V posledním dvoukole se naši hráči představí na domácích stolech, kde přivítají na postup do extraligy bojující první tým tabulky
TTC Moravská Slavia Brno a o den později  tým z jižní Moravy TJ Agrotec Hustopeče, proti kterému bychom rádi vrátili porážku z první půle sezóny.

Odkaz na průběh utkání s SKST Baníkem Havířovem B zde.
Odkaz na průběh utkání s TJ Ostravou KST B zde.


18. března 2019
Stolní tenisté usilují o setrvání v I. lize
  
Krátký videopříspěvek od regionální televize Polar z prvoligového zápasu s Františkovými Lázněmi zde.

14. března 2019
5.RBTM v Příboře
  
V sobotu 9. března 2019 se v Příboře konal 5. Regionální bodovací turnaj mládeže, kterého se zúčastnili také naší mládežníci. Musíme pochválit Natálku Knopovou, která na tomto turnaji vyhrála ve svou (D) divizi a tím postupuje do vyšší divize. Svou píli a poctivosti v trénincích jí to tak přináší první ovoce. Chválíme také Ondřeje Holiše (II. místo) a Davida Bilíčka (III. místo) v divizi F. Snad tyto výsledky budou  povzbuzením pro ostatní naše mladé stolní tenisty.
   Odkaz na celkové výsledky zde.

10. března 2019
Úspěšný víkend prvoligových stolních tenistů
  
Naši stolní tenisté pokračují ve výborných výkonech v cestě za záchranou I. ligové příslušnosti pro příští sezónu, když v sobotu porazili tým pohybující se ve středu tabulky. Pravda tým z Prahy TTC Elizza nepřijel v nejsilnější sestavě, přesto si výhry 10:1 na tímto týmem vážíme. V neděli jsme přivítali nejzápadnější družstvo ČR TTC Františkovy Lázně,  tým,  který je již jistým sestupujícím jsme porazili 10:2. Úspěšný víkend nás posunul na 10.příčku, ale příštími soupeři jsou adepti na postup do extraligy (SKST Baník Havířov B a KST Ostrava a Moravská Slavia Brno ), naše stolní tenisty tedy čeká velmi náročné „šichty“, podaří se naším hráčům překvapit ?  Na dálku budeme držet palce!
  V neděli do naší herny zavítala TV Polar, můžeme tedy očekávat krátký příspěvek v naší regionální televizi.
Odkazy na průběh utkání s Prahou zde a Františkovým Lázněmi zde.

10. března 2019

Fotogalerie I. ligy (TTC Elizza Praha, TTC Františkovy lázně)
   Níže uvádíme odkazy na fotky z prvoligového víkendu:
Sobotní utkání s týmem TTC Elizza Praha zde
Nedělní utkání s týmem TTC Františkovy lázně zde

7. března 2019

Prosíme o uhrazení poplatků
  Prosíme o uhrazení členských poplatků na účet 2101511888/2010
Bartuněk - hráč nad 18 let - 300 Kč
Zapalač - ostatní - 30 Kč
Janoštík - ostatní - 30 Kč
Chowaniec - hráč do 18 let - 150 Kč
Dorotíková - hráč do 18 let - 150 Kč
Holiš - hráč do 18 let - 150 Kč
Knopová - hráč do 18 let - 150 Kč


25. února 2019
Bojovně vydřená remíza a těsná, ale důležitá výhra!
   Poslední únorový víkend se naši prvoligoví stolní tenisté stali hosty východočeských týmů. V sobotu s  DTJ Hradec Králové B jsme se chtěli pokusit obhájit domácí remízu z první poloviny soutěže. Bylo zřejmé, že to bude velmi těžký úkol, uspět na domácích stolech předního týmu tabulky. Pokračování článku zde.


10. února 2019
Orlové vracíme porážku
  
V jednokolovém víkendu v sobotu 9.února 2019 porazil náš prvoligový tým poslední celek v tabulce TTC Siko Orlovou poměrem 10:3. Vrátili jsme tak těsnou porážku na začátku sezóny na našich stolech. Orlovští byli nekompletní, bez boje jsme tak získali 3 body, nejvíc bodů za náš tým získal Michal Kratochvíl 3 výhry, bez porážky. Martin Hanák s Tiborem Pavlíkem měli shodně 1 výhru a 1 porážku. Jirka Javůrek prohrál jeden pětisetový match, poté dostal příležitost René Kowal, který stihl vítězně jediné utkání, neboť utkání bylo rozhodnuto. Nadále nám patří 11. příčka, před námi o jeden bod výše jsou Hustopeče, které však mají odehrané jedno utkání navíc. Utkání navíc má také tým pod námi, celek KST SK US Steinerová Choceň, kteří se také snaží vyhnout sestupu, přičemž druhou polovinu dosud odehraných zápasů hrají o poznání lépe, přičemž získali skalpy od družstev i z vyšších pater tabulky. Právě s tímto soupeřem se za 14 dní na jejich stolech utká náš tým. Ještě o den dříve se pokusíme obhájit remízu se silným týmem DTJ Hradec Králové B.

4. února 2019
IV. RBTM v Kopřivnici
  
V Kopřivnici se v sobotu 2. února 2019 konal IV. Regionální bodovací turnaj mládeže, v němž náš klub měl také své mladé reprezentanty. Touto cestou gratulujeme k prvenství v B divizi, tím k postupu do nejvyšší části bodovacího turnaje našemu Tomášovi Prejdovi. Jak hráli naši další mládežníci lze nahlédnout zde.

30. ledna 2019
Remízové víkendové maratóny
  
Naši prvoligoví stolní tenisté po nástupu nového roku se poprvé představili na domácích stolech. Před domácími fanoušky se také představila nová posila našeho týmu Martin Hanák. V obou víkendových dnech podali hráči velmi výborné výkony, když v sobotu po pětihodinovém maratónu v závěru vydřeli vynikající remízu s EL Niňem Praha B. Z našich hráčů byl nejúspěšnější Tibor Pavlík (3 výhry/1 prohra), po 2 výhrách/ 2 porážkách získali Martin Hanák s Michalem Kratochvílem, Jirka Javůrek  1výhra/3 porážky. V neděli s týmem Warmnis Liberec B jsme dokonce měli tři mečboly ke konečnému vítězství které zůstaly neproměněny! Ale i tak považujeme remízu za super výsledek. V tomto zápase se dobře uplatnila nová posila Martin Hanák, který získal 3 body/ 1 porážku, shodně po 2 výhrách/ 2 porážkách na tom byli Tibor Pavlík a Michal Kratochvíl. Jirka Javůrek, který bojoval, ale dosáhl pouze na jednu výhru, dvě utkání prohrál po pětisetové bitvě. Utkání měl jako v sobotu pětihodinový průběh.
   Nadále nám patří 11 příčka celkové tabulky, remízovým víkendem jsme tedy nic nezkazili a bohužel také nepřiblížili k týmu nad námi. Věříme ale , že pokud budeme pokračovat v podobných výkonech se v tabulce zvedneme.
   Nutno také poznamenat pokračující dobré výkony B družstva, kterým výhrami v Nové Bělé a v Kopřivnici nadále patří první příčka v divizní tabulce.
  
20. ledna 2019
B družstvo vede divizní tabulku!
  
Poněkud ve stínu I. ligy, úspěšně hraje kolektiv Tomáše Rajnocha. Divizní B družstvo v bilanci devíti výher, třech remíz a bez porážky, vyskočil do čela celkové tabulky, když jeden z adeptů o postup do III. ligy SKST Baník Havířov D poprvé prohrál s Třincem. Je potěšitelné, že po letech kdy naše nejvyšší družstvo hrávalo divizi, nyní převzali štafetu mladí hráči zejména odchovanci našeho klubu. Družstvo táhne s ligovými zkušenostmi Tomáš Kratochvíl (37 výher, 7 proher), v této sezóně se dobře chytil Tomáš Rajnoch (23 výher, 9 porážek) a naše  naděje Martin Vincek (23 výher, 11 proher). Družstvo posílil Vilém Randis (20 výher, 17 porážek), hrával za Fulnek, k nám přišel po dvou letech z Kopřivnice. Další hráč, mladík Michal Zich (3 výhry, 14 porážek) pochází z Příbora, k nám přišel po letech z Kopřivnice před třemi lety zejména pro svůj stolní tenisový rozvoj.
   Držíme palce v dalším divizním průběhu, kdy postup do III. ligy by byl nesporně velkým úspěchem pro naše hráče, ale také pro klub.


13. ledna 2019
Z Kolína vezeme body, těsná porážka v Hradci Králové
  Do druhé poloviny sezóny naši prvoligoví stolní tenisté vkročili lépe, když na půdě soupeře v Kolíně zvítězili poměrně hladce 10:3. Na našich stolech jsme v úvodu sezóny s tímto soupeřem remizovali. Premiéru v našem dresu měla nová posila Martin Hanák, který získal 3 body, stejně jako Tibor Pavlík a Jirka Javůrek. Body se nepodařilo získat Renému Kowalovi, ale o den později v Hradci Králové to mohl být "jeho den", kdyby byl úspěšný v rozhodujícím utkání o remízu. Těsně prohrál třetí sadu při stavu setů 1:1, ještě se pokusil o zvrat, který mu vůbec nevyšel a v Hradci Králové prohráváme těsně 8:10. René tak získal dva body, stejně tak Tibor Pavlík a Jirka Javůrek. Martinu Hanákovi se proti svým bývalým hráčům příliš nedařilo, když získal jeden bod. Zřejmě ještě potřebuje čas k dohnání hráčského deficitu. V úvodu sezóny na našich stolech porážka s tímto soupeřem 6:10.Těsný výsledek byť prohra, ale poměrně hladká výhra v Kolíně ukazuje zlepšení u našich hráčů, zřejmě za to můžou tréninky pod taktovkou p. Javůrka seniora. Jen tak dál! Družstvo po tomto dvojkole zůstává na 11. místě tabulky.
Zápis z utkání v Kolíně zde, z Hradce Králové zde.

13. ledna 2019
Posílení prvoligového družstva
  Klub získal posilu pro boj o prvoligovou příslušnost. Je jím Martin Hanák, bývalý extraligový hráč za Robot Mokré Lazce a TJ Sokol PP Hradec Králové 2. Přestože hráč nyní 2 roky nehrál, klub věří, že v píli v trénincích svůj stolnětenisový um, dožene a bude platnou posilou našeho prvoligového družstva.

26. prosince 2018
Oddílový Vánoční turnaj dětí a jejich rodičů
V
pátek 21. prosince 2018 náš klub pořádal Vánoční turnaj pro děti z našeho oddílu a jejich rodiče. Pod vedením hlavního trenéra mládeže Tomáše Janáska  a oddílového hráče Patrika Randýska proběhly v naší herně dva turnaje, pro děti a pro rodiče s dětmi. Pokračování zde.

10. prosince 2018
Poslední utkání v tomto roce, opět bez vítězství
  
Po poměrně snadných porážkách s Havířovem a Ostravou (shodně 3:10) na našich stolech před 14-dny naši ligoví stolní tenisté neudělali radost svým fanouškům ani v tomto víkendu. Faktem, že proti třetímu týmu v tabulce TTC Moravská Slavia Brno, se výhra neočekávala obzvlášť, když se po zranění šetřil náš Tibor Pavlík na utkání o den později s TJ Agrotec Hustopeče, proti kterému jsme doufali, že urveme nějaké body. Proti tomuto soupeři naši začali nadějně, po střídavém úspěchu ve čtyřhrách jsme dobře pokračovali ve dvouhrách, kdy jsme vedli 2:1, 3:2 a po osmi zápasech byl stav nerozhodný (4:4), odtud nám již soupeř již nedovolil získat žádný další bod a dotáhl celkový stav utkání na 4:10. Naši stolní tenisté vánoční svátky tak přečkají na 11. nelichotivém místě. K dalšímu utkání naši stolní tenisté zajíždí v lednu do Kolína a Hradce Králové.
Průběh utkání s Brnem zde a s Hustopečemi zde.


4. prosince 2018
Tohle se přihodí jednou za život!
  
Patnáctiletý stolní tenista je hitem internetu. Tleskal i rozhodčí. Neuvěřitelný míček při utkání amatérské soutěže v Trondheimu. V závěrečných sportovních šotech to vysílala také TV Nova! Odkaz zde.

3. prosince 2018
Vánoční turnaj 2017
  
Odkazem zde, připomínáme atmosféru Vánočního turnaje rodičů s dětmi pořádaného v naší herně v loňském roce, věříme, že tu pohodovou atmosféru se nám podaří zopakovat i letos...

19. listopadu 2018
II. RBTM Nový Jičín ve výsledcích a galerií vítězů
  
V sobotu 17. listopadu 2018 patřila sportovní hala mladým stolním tenistům. Konal se zde II. Regionální bodovací turnaj mládeže, kterého se zúčastnilo 57 hráčů z celého okresu rozdělených do šesti výkonnostních divizí. Pokračování v odkazu zde.

15. listopadu 2018
II. regionální bodovací turnaj mládeže v Novém Jičíně
  
V sobotu 17. listopadu 2018 pořádá v naší herně náš oddíl za finanční podpory MěÚ Nový Jičín, dále pak RSST Nový Jičín a sponzorských organizací II. Regionální bodovací turnaj mládeže pro registrované i neregistrované mladé hráče z okresu Nový Jičín. Zvaní jsou nejen rodičové svých ratolestí, ale také široká veřejnost, která se může blíže seznámit, jak taký turnaj s nejmenším míčkem probíhá. Ceny a občerstvení zajištěno. Propozice turnaje zde.

13. listopadu 2018
Z Františkových Lázní vezeme výhru 
  
V sobotu 10. listopadu 2018 byli naši ligoví stolní tenisté hosty dosud neporaženého lídra prvoligové tabulky týmu TTC Elizza Praha. Proti silnému favoritu utkání se mohlo zdát, že naši stolní tenisté jedou do Prahy si to „nějak odkroutit“, ale skutečnost byla jiná. Úvod utkání překvapivě patřil nám, když jsme získali obě čtyřhry a první dvouhru, domácí po té srovnali na 3:3, ještě jsme odskočili na 3:4, domácí opět vyrovnali a od toho stavu vývoj utkání patřil domácím až na konečných 10:5. Kromě famózně získaným bodům ve čtyřhře, přidal Tibor Pavlík 2 body a Jirka Javůrek 1 bod.
    Naděje k zisku bodu se jevila druhý den v lázeňské městečku v západních Čechách Františkovy Lázně. Tam naši stolní tenisté nezklamali, když navzdory proher v obou čtyřhrách tentokrát „zamakali“ všichni a tím po výhře 10:5 jsme získali 2 prvoligovou výhru. Tibor Pavlík s Jirkou Javůrkem získali shodně 3 body a Michal Kratochvíl s Reném Kowalem 2 body. V tabulce nám zatím patří desáté, nesestupové místo.
Odkaz na utkání z Prahy zde a z Františkových Lázní zde.

6. listopadu 2018
Zhodnocení III. KBTM v Havířově
   V sobotu 3. listopadu 2018 se v Havířově konal III. KBTM , kterého se zúčastnilo 120 mladých hráčů, z toho 100 chlapců a 20 dívek. Hodnocení naší oddílové mládeže se tentokrát ujal jejích trenér Miloš Valošek, který obvykle na akcích zaujímá pozici fotografa, pro tentokrát nechal přístroj doma... Pokračování článku zde.

30. října 2018

Překvapivá remíza s favoritem, první výhra v lize

   V neděli, v den státního svátku - 100 letého výročí vzniku samostatného československého státu naši prvoligoví stolní tenisté získali první sezonní výhru. Ještě o den dříve, ale svedli rovnocennou bitvu s favoritem utkání DTJ Hradec Králové B, když ve 4,5 hodinovém maratónu vybojovali remízu, přičemž nechybělo málo, aby utkání i vyhráli!
   Úvod patřil soupeři, který vyhrál obě čtyřhry a úvodní dvouhru, naši srovnali stav utkání na 3:3, po té následovala přetahovaná až do úplného konce 4:4 - 5:5...8:8 - 9:9! Pro naše hráče zůstal neporažen Tomáš Koldas (střídavě hraje extraligu za TTC Ostrava 2016), rozhodně jsme mu to, ale neulehčili o tom svědčí 3 pětisetové souboje.
    Tahouny pro náš tým se stali Tibor Pavlík a Michal Kratochvíl, kteří získali po třech bodech, Jirka Javůrek měl 50% úspěšnost, přičemž ze čtyř zápasů měl 3 pětisetové. René Kowal uhrál 1 bod, v úvodní dvouhře bojoval s lídrem soupeře Koldasem 2:3, po té se zdálo, že nehraje svůj tenis (únava, zranění?). Odkaz na zápis utkání zde.
   O den později jsme v naší herně přivítali tým KST SK US Steinerová Choceň, kteří jako my v I. lize v nové sezóně ještě nevyhráli. Úvodní čtyřhry skončili smírně, ve dvouhrách se zdálo, že se opět budeme o celkovou výhru či remízu přetahovat. Ale od stavu 6:6 zavelel náš tým k závěrečnému útoku a tím také k potěšení fanoušků k první vítězství v I. lize. Utkání nakonec skončilo 10:7.
   Bodově si Tibor Pavlík udržel výkonnost ze soboty a získal 3body, přes handicap s třísly uhrál 3 body René Kowal. Jirka Javůrek opět 50% a Michal dnes uhrál 1 bod (pro ukončení utkání 1 zápas nehrál). U soupeře podal výborný výkon Vojtěch Štrof, kterého se nám nepodařilo skolit a zatím má úspěšnost 24:2! Odkaz na zápis utkání zde.
  Víkend byl tedy pro naše prvoligové hráče konečně úspěšný, opět se ukázalo jak těžká I. liga je. Málem jsme porazili rezervu extraligového Hradce Králové (druhý v tabulce), ale také jsme dřeli o první výhru s posledním týmem z Chocně.
   Druhý listopadový víkend bude náš tým hosty  TTC Elizza Praha, jedním z adeptů pro postup do extraligy a předposledního SK TTC Františkové lázně. V prvním případě náš tým může snad jen překvapit a v druhém zabojovat o další prvoligovou výhru, která jistě nebude vůbec jednoduchá. Budeme na dálku držet palečky!!!

26. října 2018

Specifika přípravy začínajících stolních tenistů dle názorů vybraných českých trenérů

   K problematice získávání nových mladých stolních tenistů a jejich trénování bylo Magazínem o stolním tenise osloveno několik trenérů ze zkušenostmi s mládeži. Mezi nimi i náš zkušený trenér p. Roman Kratochvíl, který se přípravě mládeže v Novém Jičíně věnuje od založení sportovní haly Loučka v roce 2003. Odkaz ke článku zde.

15. října 2018

Hráči bojovali, závěrečný finiš nedokonán

   V uplynulém víkendu se hrálo pouze jedno prvoligové utkání  ve kterém jsme hostily tým TTC Siko Orlové. Soupeř po 4.kolech se  krčil na poslední příčce tabulky, zejména proto, že všechna utkání hrál pouze o třech hráčích! K nám již orlovští hráči přijeli kompletní, přesto jsme věřili v první výhru  a jak se později  ukázalo Luka Mihailovič, byl platným hráčem svého týmu. 
   Úvod nám vůbec nevyšel, obě čtyřhry jsme prohráli v koncovkách, v následujících dvouhrách to vypadalo, že schytáme vysokou prohru 0:4 - 1:7 - 3:8. Ke cti našich hráčů, že to nepoložili a pokusili se to ještě „urvat“! Za povzbuzování  věrných diváků, naši hráči bojovali a postupně ukusovali náskok soupeře. Velká škoda dobře rozehraného souboje Michala Kratochvíla s Tomkem  Pisarczykem, kde vedl 2:0 a v následujících setech měl i několik mečbolů! Vývoj by pak gradoval, že by jsme šli i do vedení  9:8! V opačném skóre měl ještě šanci uhrát konečnou remízu René Kowal , ale Tomek Pisarczyk byl jednoznačně nad jeho síly. Zápas za přítomnosti asi 20 diváků trval 4,5 hodiny!
   V utkání  dobře zahráli Jirka Javůrek (3 body) jediný porazil Pisarczyka, podobně Tibor Pavlík (3 body) ten zas jediný porazil Mihailoviče. Tolik potřebného štěstíčka chybělo Michalu Kratochvílovi (1 bod), kromě výše uvedenému souboji měl v úvodu ještě jeden dobře rozehraný souboj s Mihailovičem, kde také vedl 2:0 na sety. V následujících hrách rychle o náskok přišel a v rozhodující sadě těsně prohrál. René Kowal (1bod) mohl získat ještě jeden bod s Pavlem Wawroszem, kdy zvrátil nepříznivý vývoj a vrátil se tak do hry, ale koncovka patřila soupeři.
   Prohra 8:10 nás tedy posunula na předposlední příčku a tím neradostné vyhlídky možnosti sestupu zejména pak, že v letošní sezóně sestupují poslední čtyři družstva!
   Naší hráči nehrají špatně, každý z nich má svůj styl, který vyhovuje či nevyhovuje soupeřům a naopak, v I. lize se zaváhaní okamžitě trestá, vyžaduje se jiné tempo. Vždyť I.liga je soutěž nejlepších a je líhním také pro extraligu, ale také hráčů, kteří extraligu příležitostně hrají nebo ji aktivně hráli v minulosti.
Průběh utkání zde
.

1. října 2018

Liberec nepokořen, B a C týmy zahájili sezónu vítězně
   V Liberci se naším prvoligovým hráčům dařilo držet krok do šestého kola, kdy v druhém a pátém kole utkání ještě vedli, po vyrovnání soupeř pomalu, ale jistě dotáhl utkání ve svůj prospěch do konečných 4:10 (body za nás Michal Kratochvíl 2, Jiří Javůrek 1 a zisk bodu ve čtyřhře).
   Naopak skvělý vstup do sezóny zaznamenali hráči v divizi a krajském přeboru II. třídy, na domácích stolech obě svá utkání o víkendu vyhráli. Více viz družstvo B a družstvo C.

30. září 2018

I.liga : Na  EL Niňo Praha B jsme nestačili.

   Z Prahy naši prvoligoví stolní tenisté vezou porážku 1:10 (záznam utkání zde). Čestný bod získal René Kowal. Dnes stolní tenisté hrajou v Liberci  proti místnímu týmu  SKST Warmnis  B (průběh utkání zde).

17. září 2018

Remíza v I. ligové premiéře, druhý den prohra

   V sobotu 15. září 2018 v naší herně proběhla I. ligová premiéra, kde náš tým uvítal hráče z klubu ST Euromaster Kolín, rovněž nováčka v této soutěži. Soupeř přijel s posilou Jaromírem Zlámalem (loni  hrál za AC Sparta Praha při úspěšnosti 71:13 ), jak se ukázalo, byl platnou posilou i v tomto zápase.
   Asi 20 diváků se nenechalo zlákat slunečným počasím a přišli povzbudit své hráče, byli takto svědky 4,5 hodinového maratonu.
   Díky výhrám v obou čtyřhrách jsme se ujali v úvodu dvoubodového vedení, následujících 5 proher ve dvouhrách soupeř odskočil na 2:5, konečně jsme začali vyhrávat ve dvouhrách také a srovnali na 6:6. Utkání pokračovalo v oboustranném přelévání skóre, přičemž na konci bylo utkání pro nás příznivé, když jsme vedli 9:8, osud zápasu byl tedy v rukou Jirky Javůrka, v pětisetové bitvě Jakubem Borůvkou, kdy v závěru utkání měl dva mečboly, soupeři se podařilo srovnat a dotáhnout utkání do vítězného konce. Tím utkání skončilo shodně 9:9.
   Jirka Javůrek si premiéru za náš tým takto určitě nepředstavoval, když vyšel v tomto zápase naprázdno, naopak svůj den měl René Kowal, když získal 3 body (jediný porazil Zlámala a výborně hrajícího Františka Čamrého), Tibor Pavlík a Michal Kratochvíl získali pro náš tým shodně 2 body (nad jejich síly Zlámal a Čamr). Záznam zápasu zde.
   O den později jsme uvítali tým TJ Sokol PP Hradec Králové 2 IMEDA, utkání začalo, že každý tým získal po čtyřhře, ve dvouhrách jsme podobně jako v sobotu také prohrávali 2:5 a 4:6, ale hráči z Hradce Králové nám nedovolili vyrovnat a zápas skončil 6:10.
   Jirka Javůrek pro náš tým získal první dva body, naopak se nedařilo "hráči předchozího dne" Renému Kowalovi, který vyšel s prázdnou. Michal Kratochvíl získal 2 body a Tibor Pavlík 1 bod (v závěru ještě vyhrál utkání, který se pro předchozí prohru Reného Kowala do utkání nezapočítával).
   Průběh utkání zde.


2. července 2018

Reakce na sportovní den pořádaný naším oddílem

   Pochvalné reakce základních škol Jubilejní a Dlouhé na sportovní dny, který pořádal náš oddíl. Jsme rádi, že se akce líbila a snad se někteří z žáků vzpomene nás navštívit na začátku školního roku.
Odkaz na školní webové stránky ZŠ Jubilejní a ZŠ Dlouhá.

24. června 2018

Sportovní den stolního tenisu v obrazech

   Jak taková akce pořádaná naším oddílem pro mládež vypadá, se můžete podívat na bohatou škálu fotografiích, pořízenou Milošem Valoškem zde.
  
23. června 2018

Sportovní den stolního tenisu

   Ve dnech 19.-21.června 2018 jsme  v naší hale uspořádali Sportovní den stolního tenisu, abychom dětem představili jak samotný sport tak i činnost a zázemí našeho oddílu stolního tenisu TJ Nový Jičín. Pokračování článku zde.

23. května 2018

Naši stolní tenisté u radních města Nového Jičína

   V minulém týdnu se uskutečnilo v novojičínské radnici přátelské posezení s novojičínskými radními, včetně se starostou  PhDr. Jaroslavem Dvořákem. Této akce se zúčastnili stolní tenisté A družstva a  zástupce vedení oddílu. Starosta města poděkoval hráčům za skvělý výsledek - postup do první ligy, tím reprezentaci města Nového Jičína ve stolním tenise. Naši stolní tenisté radním vylíčili několik historek z průběhu sezóny, ale také nastínili vizi pro příští sezónu... Odkaz na několik fotografii zde.

6. května 2018
Výroční schůze oddílu stolního tenisu
    Jako obvykle, na konci sezóny pořádá oddílový výkonný výbor výroční členskou schůzi, která se koná ve středu 23. května 2018 v 17 hod. ve sportovní hale Loučka. Pozvánka ke stáhnutí zde.

24. dubna 2018
Mediální ohlasy k postupu našich stolních tenistů
    Historický úspěch novojičínského stolního tenisu - postup do první ligy zaznamenala také tisková a televizní média. Do novin Novojičínského deníku můžete vstoupit zde a do moravské regionální televize Polar zde. Mimoto se připravuje Novojičínský zpravodaj, který dostane do schránky snad každý obyvatel Nového Jičína, ve kterém bude rovněž náš příspěvek.

16. dubna 2018
První liga - historický úspěch novojičínského stolního tenisu
    Včera byl týmem "áčka" dosažen nový úspěch novojičínského stolního tenisu "postup do první ligy!" Opět za přítomnosti zaplněné naší haly diváků, kteří byli svědky vítězného zakončení utkání play-off našich hráčů s havířovským týmem, který skončil na utkání 2:1 (8:9, 9:3, 9:3). Jsme také rádi, že hráče přišel také podpořit starosta města Nového Jičína Jaroslav Dvořák a věříme, že se mu utkání líbilo.
    První liga, s nadsázkou ji můžeme nazvat "béčkovou extraligou" je společnost hráčů mnohdy s extraligovou minulostí, působící hráčů střídavě v extralize, ale také mladých nadějích, kteří na svoji příležitost v nejvyšší soutěži v ČR teprve čekají. Výjimkou nejsou ani hráči ze zahraničí.
    Příznivci nejmenšího míčku v našem městě a širokém okolí se tedy mají nač těšit na nadcházející sezónu.
       
15. dubna 2018
V Novém Jičíně se bude hrát I.liga!
   Dnešní výhrou našich druholigových stolních tenistů 9:3 nad SKST Havířovem C se stává stolní tenisový oddíl TJ Nový Jičín pro příští sezónu jeden z prvoligových týmů! Hráčům, ale také fanouškům děkujeme! Průběh utkání zde. Více v článku zde zítra.

11. dubna 2018
"Stolní tenisté Nového Jičína si v boji o 1. ligu vynutili třetí duel"
   je nadpis v novinách Novojičínský deník, ve kterém se píše o obou střetnutích našeho týmu s Havířovem. Článek je doplněn fotografiemi novinářem Dalibora Toboly z Deníku. Vstup ke článku zde.

8. dubna 2018
II. liga play-off: Z Havířova vezeme výhru!
  
Naším hráčům se v Havířově podařilo vrátit porážku z domácího prostředí, výhrou 9:3 vracíme sérii play-off domů, které se bude konat v neděli 15. dubna v 15 hodin ve sportovní hale Nový Jičín - Loučka. Gratulujeme! Průběh utkání zde.

8.dubna 2018
II. liga play-off: Těsná prohra na domácích stolech
  
Historicky početní diváci, kterých bylo 70-80, byli svědky tři a půlhodinové bitvy, který skončil nejtěsnějším rozdílem. Tým SKST Baník Havířov přijel v silném složení s Janem Goreckim (letošní sezónu hrál převážně I.ligu a Radimem Bakem (nejúspěšnějším hráčem II. ligy pro tuto sezónu), oba tito hráči, kteří také okusili extraligu se stali tahouny svého družstva. Za nás nastoupili hráči, kteří stabilně ve stejném složení hráli spolu po celou sezónu - hrající "kapitán" Tomáš Kratochvíl, jeho bratr Michal, Tibor Pavlík, René Kowal a Mirek Janča. Utkání mělo atmosféru mohutného povzbuzování diváků zejména našich hráčů, ve kterém jsme se o vedení se soupeřem přetahovali po celou dobu. Nepříznivý průběh 5:7 jsme zvrátili na 8:7 a zdálo se utkání dotáhneme do vítězného konce. První šanci měl René Kowal, který nad Vojtěchem Mynářem ještě vedl 2:1 na sety, závěr ale patřil jeho soupeři, proti němuž nenalezl účinnou taktiku. Vše se pak soustředilo na závěrečný, rozhodující zápas mezi našim Mirkem Jančou a Alešem Rusnákem. Nepříznivý vstup zvrátil ve svůj prospěch 2:1 na sety a první naděje byla ve čtvrtém setu, který ale prohrál těsně 9:11. Pátý, rozhodující game byl ve znamení mohutného povzbuzování obou hráčů a nervozity, ve kterém Mirek táhl za krátkou nitku - soupeř balónkem po balónku se posouval ve vedení a Mirek stejně tak jej dotahoval, bohužel se mu nepodařilo vyrovnat a dotáhnout celé utkání v náš prospěch, když závěrečný set skončil 8:11, tím 8:9 celkově pro havířovské hráče. Z našich byl nejúspěšnější Tibor Pavlík, který vybojoval 3 body, za ním Michal Kratochvíl se 2 body a po jednom bodu René Kowal a Mirek Janča, jak a proti komu byli úspěšní naleznete zde.
   Dnes 8. dubna v 16 hodin se hraje odveta na havířovských stolech, povede se naším hráčům přivézt sérii domů?

26. března 2018
II. liga: V konečné tabulce jsme skončili první, chystáme se na play off
  
Dvěma výhrami se shodným výsledkem (10:1) v sobotu proti TJ Ostrava KST C (průběh utkání zde)a v neděli proti SKST Baník Havířov C (průběh utkání zde) jsme dovršili prvním místem v konečné tabulce. Právě s posledním výše jmenovaným soupeřem budeme hrát play off o vytoužený postup do I. ligy. Podaří se nám to na rozdíl loňska letos?

26. března 2018
Krajské přebory mládeže MSST 2017-2018
  
Moravskoslezský svaz stolního tenisu vypisuje krajské přebory mládeže MSST 2017-2018. Jedná se o turnaje od nejmladšího žactva až po dorost, na které svaz vypsal propozice zde.

26. března 2018
Fotogalerie z OBTM v Příboře
  
  Obrazem se vracíme k okresní bodovačce konané v Příboře. Atmosféru na turnaji pro Vás přiblížil Miloš Valošek, který byl turnaje také přítomen. Ke galerii vstup zde.