Zhodnocení III. KBTM v Havířově - 3. 11.2018
M i l o š   V a l o š e k
(zdroj: facebook Stolní tenis TJ Nový Jičín)

 
Dneska se odehrál třetí KBTM v Havířově. Protože jsem fotil minule,tak tentokrát jsem foťák nechal doma a trošku jsem se podíval na naší mládež, jak si v silné konkurenci vedou.
.........Nejvýše Hrál Adam, v divizi D skončil na pěkném 5-tém místě. Byl jsem překvapený, jaké míče vrací zpět soupeři a s jakou jistotou odehrává první topspin. Pěkně zapojil do hry i hlavu a často spinoval soupeři do bekhendu, což bylo účinné. Myslím, že je v jeho silách se v letošní sezóně posunout o divizi výše a byl bych jsem rád, kdyby si toto stanovil jako svůj cil.
........Hrdina Ondra.....to je kapitola sama o sobě :). Na začátek kdy to bylo téměř hrůza, to nedopadlo až tak špatně. V divizi E 9-té místo je myslím úspěchem. Jeho atypická hra hodně hráčům doslova vadí. Je škoda, že si to Ondra neuvědomuje a nevyužije toho zvýšenou bojovností od začátku turnaje, kdy se rozhoduje o postup mezi nejlepších osm hráčů. Začít v 11hodin je opravdu pozdě. Myslím, že se zatnutými zuby by to šlo letos o divizi výše.
..........Kamila kdyby se někdo zeptal kde zrovna je, tak odpoví "já nevím" a koukejme 1-ní místo v divizi F gratuluji Kamile, ovšem v Ečku to bude opravdu těžké. Kamil určitě nespadne, ale nebude to zadarmo. Už jsem ho viděl odehrát hodně pěkných výměn a dokonce se zapojením mozku. Ale taky zahrál nějaké výměny, kdy si z toho dělal doslova prdel. Těch je škoda, protože se hraje jen do 11-cti a každý míček se počítá. Věřím, ale tomu že to půjde :)
.........Alex - bavič klubu. Super povaha na to aby byl dobrý hráč, jen bez tréninku to opravdu nepůjde. Když o něco jde, tak se snaží , přemýšlí, vymýšlí nové servisy. Ale opravdu odehrané, nebo spíše neodehrané hodiny jsou poznat. Alexi makej a budeš fakt dobrý. 4-té místo v F za Kamilem je pěkné, ale má rozhodně na víc.
.........Honza Liška, všechno co odehraje je tvrdě vydřené, nedostatky ale kompenzuje bojovností a to je dobře. Chybí jistota v prvním topspinu. Je zapotřebí hrát hodně zápasů a nebát se malinko riskovat a dostávat se tak do útočné hry. Zápasy, zápasy a zápasy to je recept na zlepšení jistoty úderů a posun do vyšší divize. Ukaž že na to máš Honzo :) 7.místo v F už je blízko divizi E :)
.........Šimon, 6-té místo v G. Pěkný začátek, kdy jen vyhrával. Možná je to protože tato skupina je pro něj už slabá a patří výše. Ovšem to je zapotřebí si vybojovat. Jak jsem říkal u Kamila, hraje se jen do jedenácti a každý zbytečně "zabitý" míček do síťky opravdu chybí. My, ale víme, že Šimi opravdu umí zahrát volný topspin a na tréninku v pohodě stačí i větším hráčům. Některé míčky byly opravdu hezké. Slzy jsou už opravdu minulostí, jak Šimi slíbil a teď už jen zlepšit jistotu úderů a bude to OK.
..........Terka 11-tá v G. Musím ale chválit. Nádherný bojovný herní projev. Pěkné výměny i s daleko většími hráči. Pokus o první topspiny a rozehrávku, to je vše co moderní stolní tenis potřebuje. Držím Terce pěsti a taky trpělivým rodičům. Na minipálce už určitě ukáže co umí a tady je to sbírání zkušeností, což je moc dobře.
...........Honza Ch. za Terkou v G. Hraje celkem krátce. Pokud bude trpělivě a často trénovat, určitě se rychle dostaví lepší výsledky, které by si určitě Honza zasloužil. Stolní tenis je opravdu těžký sport a bez miliónů odehraných míčků to nepůjde. Jeho výhodou ale je, že větší děti se to učí rychleji. Tak Honzo makej.
........Matěj, za Honzou v G. Matěj je hodně bojovný, hodně se snaží a nic neodflákne. Na tréninku patří mezi nejdisciplinovanější hráče. Někdy mu údery nejdou tak, jak by si přál. To ovšem vůbec nevadí, pokud se mu podaří zlepšit servisy a udržet míček déle na stole, bude mít vyhráno. Někdy mi přijde, že malinko spěchá :). Držím palce.
.........Kiki, no, Kiki :) , neboj ono to přijde, chce to trpělivost. Nejlepší bude tě přirovnat k Tomáši Kmentovi, kterému dlouho chyběla jistota úderů a nyní super.....3.místo na celorepublikové bodovačče. Kiki tam má malinko nervozity a strašně moc se snaží odehrát všechny údery perfektně. Bohužel to tam někdy nepadá. Myslím, že 5-té místo v H je jen na dočasnou dobu a brzo tam bude divize výše. A jednou přijde doba kdy se budeme všichni divit jaký skok udělala. A to myslím vážně! Je zapotřebí zatnout zuby, pinkponkem se bavit a vydržet makat. Tam kde se dokázala uvolnit už ukázala, že to v ruce má, že?
........Natálka 8-má v H. Natálka hraje krátce, je pohybově nadaná a zatím sbírá zkušenosti. Myslím, že tohle byl snad její první větší turnaj a připadala mi malinko překvapená. Na tréninku zvládá všechny údery velmi pěkně a teď je zapotřebí tohle přenést do hry na turnajích. Je super, že si nedělá nic z proher. Je usměvavá a bojuje dál. Snad více osobního přístupu a více vysvětlování ze strany trenérů by to chtělo, toto cítím jako malinký nedostatek oddílu. Natálka hodně pěkně naslouchá radám, ale musí je dostávat. Zamyslím se :)
......" naše" Majda.....maminka ví proč bude pořád naše :). Druhé místo v C, určitě už patříš do B Majdo a teď tam jsi, gratuluju. Super bojovnost s daleko fyzicky zdatnějšími hráči. Všechny údery moc pěkné. Mi tam, ale někdy chybí takové to co jsem vždycky říkal při útočném spinu s předloktím , takové to Yhhh. :) , Majda udělala kus práce a ukázala že holky umí zahrát tvrdou útočnou hru. Jen tak dál a budeme o Tobě slyšet.

              Odkaz na výsledky z turnaje zde.