Bojovně vydřená remíza a těsná, ale důležitá výhra!

   
Poslední únorový víkend se naši prvoligoví stolní tenisté stali hosty východočeských týmů. V sobotu s  DTJ Hradec Králové B jsme se chtěli pokusit obhájit domácí remízu z první poloviny soutěže. Bylo zřejmé, že to bude velmi těžký úkol, uspět na domácích stolech předního týmu tabulky.
   V úvodních čtyřhrách jsme nebyli úspěšní, ale ve dvouhrách se nám podařilo srovnat stav utkání na 4:4. Po té nám soupeři odskočili až na 4:8, ke cti našich hráčů, že bojují až pokud není o stavu utkání úplně rozhodnuto, odměnou za bojovně vynaložené úsilí  byla nakonec remíza! Hráčem dne byl Tibor Pavlík s 3 výhrami a jednou porážkou, ostatní - Martin Hanák, Michal Kratochvíl a Jirka Javůrek získali shodně 2 výhry (a dvě porážky).
    V neděli na nás čekal tým KST SK US Steinerová Choceň, který stejně jako naše družstvo mělo nepříliš úspěšný úvod v prvoligové soutěži a nyní máme společné záchranářské ambice. Na našich stolech jsme jej sice porazili 10:7, ale s příchodem Libora Lišky z Ostravy mají v druhé polovině sezóny viditelně lepší výsledky.
    Stejně jako v sobotu jsme ve čtyřhrách měli neúspěšný vstup do utkání, v následujících dvouhrách jsme to hned srovnali, ale pak nás čekal maratón těžkých zápasů, přelívající stav utkání na obě strany. Až do stavu 8:8, remíza by nám příliš nepomohla, si jistě byli vědomí naši hráči a tak v závěrečných dvouhrách urvali stav utkání pro nás v konečné vítězství 10:8! O úspěch se zasloužili Tibor Pavlík a Martin Hanák s třemi body a Michal Kratochvíl s Jirkou Javůrkem po dvou bodech.
   Naši stolní tenisté o víkendu tak získali 5 bodů, díky nimž jsme se vyhoupli na 10.příčku celkové tabulky.

   Příští dvoukolo (9.-10.března) se naší stolní tenisté představí na domácích stolech, kde přivítáme šestý tým tabulky TTC Elizza Prahu a o den později předposlední tým TTC Františkový lázně.

Zápis z utkání s Hradcem Královém zde.
Zápis z utkání s Chocní zde.