Spartu se nám nepodařilo pokořit

Do Nového Jičína přijel tým Sparty Praha v nejsilnějším složení v čele s Jaromírem Zlámalem, úspěšného hráče se zkušenostmi z extraligy. Přesto jsme věřili, že bychom hráče z Prahy mohli porazit. Naši hráči Michal Kratochvíl, René Kowal a Ctibor Pavlík již zkušenosti z I. ligy mají, zejména Pavlík ji v minulé sezóně úspěšně absolvoval, ještě v dresu Orlové (53 výher, 13 proher).
    Utkání zahájil starosta města Nového Jičína Jaroslav Dvořák, následovalo vzájemné představení a byl zahájen první mač - čtyřhra. Se soupeřem, který je aktuálně s dvěma výhrami a čtyřmi prohrami na osmém místě I. ligové tabulky, jsme začali dobře. Pavlík s Kowalem překonali Zlámala s Černotou a vedli jsme 1:0.
    Následovaly dvouhry. Kowal s Černotou nezačal nejlépe, ale utkání srovnal na 2:2, v napínavém pátém setu prohrál o tři míčky. Ve druhé dvouhře se Pavlíkovi postavil Strejc, s kterým má pozitivní bilanci z loňské ligy, v naší herně na ni nenavázal a prohrál 1:3. Kratochvílovi se nepodařilo nalézt účinnou zbraň proti zkušenému Zlámalovi a celé utkání tahal za kratší konec (0:3). S Černotou má Pavlík vyrovnanou bilanci, ale v napínavém zápase včera těsně prohrál 2:3. Kowal proti Zlámalovi bojoval, ale podlehl  1:3. To již bylo pro nás tým nepříznivý vývoj, když jsme prohrávali 1:5. První bod z dvouher pro naše barvy v pětisetovém zápase získal Kratochvíl proti Strejcovi, následoval další bod Pavlíka, který získal skalp tahouna soupeřů Zlámala (3:2). V tu chvíli bylo jisté o postupu do dalšího kola Českého poháru pražského týmu, kdy při remíze již měl soupeř výhodu více uhraných setů. Přesto se naši o remízu pokusili, velmi nadějně začal Kratochvíl proti Černotovi a vedl 2:0, v třetím málem dostal „kanára“, věřili jsme, že jde o nepovedený nástup v setu a že to napraví v následujícím setu. Pozorný Černota, mu již šanci ale nedal a bylo rozhodnuto. Poslední dvouhru sehráli Kowal se Strejcem, který s ním prohrál a celkový výsledek byl upraven na konečných, pro nás nepříznivě 3:7.
     Divácky to ale bylo utkání atraktivní, přes čtyřicítka diváků  zhlédla napínavý, dlouhotrvající maratón zápasů, který trval přes tři hodiny. Utkání ukázalo, jak se hraje v I. lize, tam již není slabých soupeřů, musí se bojovat každý zápas. V tom měli soupeři výhodu, že jsou zatížení těžkými zápasy, přišlo jim to vhod, zejména v koncovkách zápasu včerejšího utkání. Naši hráči se již mohou soustředit na působení v II. lize.